Przycinanie żywopłotów

       Cięcie żywopłotu jest zabiegiem mającym decydujący wpływ na uformowanie i ostateczny kształt żywopłotu, jego zagęszczenie oraz tempo wzrostu. 792-862-502 Zadzwoń do naszej firmy i umów się na spotkanie, zaufaj naszym pracownikom a oni prawidłowo wykonają cięcie Twojego żywopłotu. Dowiedz się jakie są zasady cięcia, w jakim terminie należy ciąć żywopłoty, które rośliny żywopłotowe wymagają cięcia oraz jakich narzędzi użyć do przycinania żywopłotów.

żywopłot
żywopłot
żywopłot
żywopłot

Jeśli planujemy osłonić naszą działkę przed wzrokiem wścibskich sąsiadów, hałasem płynącym z ruchliwej ulicy lub zamaskować niezbyt efektowne miejsca w ogrodzie jak np. kompostownik oraz pojemnik na śmieci, warto zastanowić się nad posadzeniem żywopłotu.
Zielone ściany z odpowiednio dobranych gatunków krzewów iglastych lub liściastych nie tylko mogą spełnić funkcję maskującą, ale także znakomicie spisują się w roli elementów dekoracyjnych dodając ogrodowym założeniom charakteru oraz głębi. Monotonne, a więc szare i smutne betonowe płoty i siatki z tworzywa sztucznego możemy zastąpić przy odrobinie chęci pięknym szpalerem z kwitnących krzewów lub soczyście zielonym murem z formowanych odmian cisa, żywotnika zachodniego albo buków.Jednak żywopłot wymaga systematycznej pielęgnacji, bez której się nie obejdzie jeśli chcemy uzyskać doskonale wyglądające nasadzenie.